Novasol

Zavolejte nám: 222 311 715
Po-Pá 9:00 - 17:30

Ubytování na Lipenské přehradě v Čechách

Lipno je velké jezero – přehrada na řece Vltava v České republice. Lipno je každoročně oblíbenou destinací mnoho návštěvníků. NOVASOL nabízí v okolí Lipna několik zajímavých rekreačních domů. Užijte si krásnou krajinu a českou přírodu. Windsurfujte, plachtěte na jezeře, relaxujte na jedné z malebných pláží prostě jen vyrazte ven na kolečkových bruslích nebo na kolech.
Nacházíme se na Šumavě, která je obecně oblíbeným místem pro všechny, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Řeka Vltava, na které je přehrada Lipno, způsobovala v minulosti časté povodně a menší katastrofy. Z tohoto důvodu se Česká republika rozhodla postavit na řece vodní elektrárnu. Příroda sama spádem vody vytváří elektřinu. Vznikl tak velmi efektivní způsob, jak vytvořit levnou energii. Lipenská přehrada se začala stavět v roce 1952. Trvalo 8 let než byla dokončena. Z NOVASOL rekreačního domu poblíž přehrady Lipno budete mít skvělou možnost prozkoumat tento krásný území České republiky.
Oblast je hornatá a sousedí s Národním parkem Šumava. V průběhu letních prázdnin Lipno doslova ožívá. Uvidíte zde množství rybářů, lodí i jachet. Jednu takovou loď si můžete i pronajmout a vydat se s ní na výlet.
V přístavu si při západu slunce vychutnejte sklenku dobrého vína. Lipno skýtá vše, co je potřeba pro perfektní dovolenou, o které den za dnem sníte. Rezervujte si NOVASOL rekreační dům nedaleko Lipna ještě dnes.