Novasol

Zavolejte nám: 222 311 715
Po-Pá 9:00 - 17:30

Destinace Slovinsko

Zastavili jste se někdy při cestě do destinace zaslíbené, Chorvatska, také ve Slovinsku? Tato maličká země může díky své unikátní poloze nabídnout cestovateli širokou škálu přírodního bohatství a možností, jak strávit kvalitní dovolenou. Apartmány Slovinsko se nacházejí v půvabných přímořských letoviscích Piran a Portorož, která svou architekturou připomínají spíše než dovolenou na Slovinsku italská letoviska s dlouhými promenádami. Ačkoli je slovinské pobřeží dlouhé pouhých 47 kilometrů, je velmi členité a uvelebit se můžete jak na oblázkové, tak i písečné pláži. Poklidnou atmosféru nabízí rybářské městečko Izola, kde rozhodně nesmíte vynechat návštěvu restaurace servírující mořské plody, ke kterým se báječně hodí slovinské víno zrající ve středomořském klimatu na svazích Julských Alp.
Díky nevelké rozloze je ve Slovinsku všechno na dosah ruky. Část dovolené lze strávit v apartmánu na Slovinské riviéře a poté se vydat do nedalekých údolí a výšin Julských Alp. Za pozornost stojí mnohá ledovcová jezera jako je Bohinj nebo Bled s ostrovem a kostelíkem uprostřed, kam se můžete za poplatek nechat převést, a vidět tak krásy alpské krajiny z jiného úhlu pohledu. Dovolenou u moře si můžete ve Slovinsku zpestřit i turistikou. Říčními kaňony vedou zajištěné stezky, podél nichž lze spatřit nádherné scenérie alpských vodopádů, které tu do skalnatého podloží hloubí řeka Soča a Sáva. Většina přírodních krás se nachází v Triglavském národním parku, v němž naleznete nejvyšší vrchol Slovinska – dvoutisícovku Triglav. Náročnější mohou zdolat její vrcholu stezkou s ferraty, pohodáři zvolí lanovku. Pokud jste vyznavači cykloturistiky, zdolávání vrcholků pomocí ferrat či „hůlkaři“, oceníte prostornost našich rekreačních chat a apartmánů Slovinsko, kam můžete všechno potřebné sportovní vybavení složit, a které slouží jako skvělé výchozí body do slovinské divočiny.
Horské chaty Slovinsko vítají turisty také v zimním období. Dovolená na lyžích ve slovinských ski centrech uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i náročné adrenalinové sportovce. Lyžařský areál Bled je ideální pro začátečníky všech věkových kategorií a zejména pro začínající snowboardisty a jeho okolí je rájem běžkařů.  Nezapomeňte si vzít s sebou také brusle – ochudili byste se o nezapomenutelný zážitek - bruslení na zamrzlém Bledském jezeře! U jezera Bohinj se nachází resorty Vogel, Kobla, Krvavec a Krajanska Gora, která jsou v porovnání s Rakouskem méně komerční záležitostí a jsou vhodné pro začátečníky lyžaře a snowboardisty.