Novasol

Zavolejte nám: 222 311 715
Po-Pá 9:00 - 17:30

Destinace Řecko

Řecko, země pro každého:
Řecko je kolébkou dnešní civilizace. Ve škole se učíme Pythagorovu větu, v divadle se hraje tragédie a komedie, se zápalem sledujeme olympijské hry. To vše vzniklo ve starověkém Řecku, tak proč si neobjednat rekreační chatu v Řecku blízko pláže?
Ostrov Korfu:
Historii druhého největšího ostrova v Jónském moři můžete pozorovat z rekreačního domu Korfu či apartmánu Korfu. Na nejširším místě ostrov měří asi 30 kilometrů. Korfu je posetý kláštery na těžko přístupných místech, a proto se Vaše letní dovolená může stát i dobrodružnou cestou do neznáma. Jako odměnou Vám bude čistě a hornaté korfské pobřeží. Dominantou tohoto ostrova je klasicistní letní sídlo Achillion rakouské císařovny Sissi.
Turistická místa:
Hojně turisticky navštěvované jsou Delfy, které jsou známé jako domov věštkyně Pýthie. Neměli byste zde zapomenout navštívit Apollonův chrám nebo pokladnici Athéňanů. Turista jistě neopomene zavítat do Olympie, kde se každé čtyři roky konaly hry, podle kterých se dnes pořádají Olympijské hry, jak je známe v současnosti. Tato oblast byla kvůli zemětřesení zaplavena. Nové síly před další cestou naberete v rekreačním domě. Historií na Vás dýchnou Athény. Dominantou hlavního města je Akropolis a chrám Parthenom.
Řecká kuchyně:
Gurmán si určitě zamiluje řeckou kuchyni, která je lehká a chutná. Na stole nebude chybět spousta zeleniny, skopové, drůbeží nebo rybí maso. Ochutnáte různé sýry a jogurty. Na rozdíl od nás jako hlavní chod Řekové považují večeři. Mezi nejznámější jídla patří souvlaki, dolmadakia, musaka, tzatziki nebo řecký salát s ovčím sýrem a olivovým olejem. Po náročném jídle to můžete „spláchnout“ národním nápojem ouzo, proslulým vínem retsina nebo brandy Metaxa. Odpočinek si zasloužíte v rekreačním domě.
Řecko je zemí rozmanitých možností. Díky své lokalitě je návštěva vhodná od jara do podzimu. Ubytování si můžete zařídit z pohodlí svého domova a to tak, že si rezervujete některou z našich rekreačních chat či apartmánů. Nabídka je opravdu široká, proto neváhejte a naplánujte si návštěvu Řecka ještě dnes!