Novasol

Zavolejte nám: 222 311 715
Po-Pá 9:00 - 17:30

Destinace Rakousko

Náš jižní soused má opravdu hodně co nabídnout. Skalní příznivci zimní dovolené na horách mají jistě již v Rakousku svá oblíbená místa, kam se každoročně vydávají vstříc zimním sportům. Horské rekreační chaty Rakousko jsou pečlivě vybírány tak, aby návštěvníci nemuseli do výchozího bodu ski areálů dojíždět dlouhé vzdálenosti. Hojné množství horských rekreačních chat a apartmánů Rakousko naleznete v regionu Tyrolsko a Vorarlbersko, kde se nacházejí ty nejkrásnější alpské vrcholky, mezi nimiž byly vybudovány špičková skicentra. Také většina běžkařských stezek se nachází v bezprostřední blízkosti rekreačních chat, které jsou vybaveny úschovnami a sušírnami lyží. A nezapomeňte: „Kdo maže, ten jede!“ Lyžování v Rakousku se dá realizovat i v měsících, kdy se už horské svahy krásně zelení a rozkvétá jarní kvítí.  Na ledovci Kaprun můžete ráno zažít parádní lyžovačku na manšestru a odpoledne se na horských kolech prohánět údolími či po úbočích hor. K přepravě kol můžete využít kabinové lanovky či vlaky a překonat tak náročná převýšení.
Na dovolené v Rakousku si i přijdou na své i milovníci vína a příležitostní cyklisté, kteří volí raději rovinky. Především region Dolní Rakousko se pyšní několika středověkými městečky, barokními kláštery, starými hrady a zámky, které se vypínají na skalách nad Dunajem vinoucím se směrem na východ k Bratislavě. Své putování můžete začít v třetím největším města Rakouska, Linci, a odtud pokračovat do dílčího menšího regionu Wachau, kde se nachází UNESCEM chránění barokní klášter Melk, vesnička Dürnstein či Spitz, kde se každý červenec konají slavnosti meruněk. Ubytování v Dolním Rakousku se nachází v půvabných vesničkách, kam se na výlet rádi podívají i vaši čtyřnozí miláčkové.
Fanoušci silničních kubatur naleznou v Rakousku ideální podmínky pro dovolenou – udržované komunikace, hladké horské asfaltky s překrásnými výhledy a adrenalin. Ti, co netlačí ručičku otáčkoměru do červených čísel a chtějí se spíše kochat, ocení přírodní krásy jezerní krajiny Salzkammergut v Salcbursku. V létě nabízejí jezera jako Wallersee, Mattsee nebo Hintersee příjemné osvěžení a možnost vyzkoušet mnohé vodní sporty, z nichž nejoblíbenější je surfování. Okolí jezer obklopují vrcholky hor, a tak i lze v jejich okolích podniknout lehčí trek. Na jih od Salcburku, rodiště W. A. Mozarta, se začíná krajina zvedat a na horizontu se rýsují Vysoké Taury s pověstným střediskem Kitzbühel, Ski Amadé či Zell Am See.
Na dovolené v Rakousku nesmíte zapomenout navštívit jeho hlavní město Vídeň, kde se můžete ubytovat ve stylových apartmánech. Prakticky v každou roční dobu má toto město co nabídnout – v létě to jsou rozkvetlé zahrady Schönbrunnu, procházky po jejím centru, kde můžete objevovat její secesní krásy, muzea a galerie nebo navštívit Prater. V zimě láká mnohé Vídeň svou krásnou Adventní výzdobou, proto je dobré si zamluvit ubytování Vídeň s dostatečným předstihem

domy v regionu

Lädt…Hledáme domy pro Vás.