Novasol

Zavolejte nám: 222 311 715
Po-Pá 9:00 - 17:30

Destinace Norsko

Okouzlující norská příroda:
Když se řekne Norsko, každý si hned představí ryby. Ale tato země není pouze o rybaření, je to skvělá destinace, kterou můžete navštívit po celý rok. Na jaře a na podzim za rybařením, v létě na letní dovolenou a v zimě si zde skvěle zalyžujete.
Rybolov:
Norsko nejvíce turistů navštíví kvůli rybolovu. Úlovek na Vás čeká snad ve všech koutech této skandinávské země. Rekreační chatu si můžete zarezervovat na Lofotech. Tahle oblast se proslavila především rybolovem. Vodami táhnou hejna tresek ze Severního ledového oceánu. Díky Golfskému proudu je zde teplejší voda, a proto tu tresky plavou v ohromných hejnech. Váhy jednotlivých tresek je kolem deseti kilogramů. Nejlepší období, kdy se dá chytit takovýto „macek“, je mezi lednem a dubnem.
Při procházce kolem rekreační chaty uvidíte desítky dřevěných stojanů na sušení tresek. V zimě na nich visí tisíce tresek, které okoření okolní vzduch typickou vůní. Ke konzervaci pomáhá vánek s mořskou solí, díky němuž mouchy nekladou do masa vajíčka, která bych pak finální výsledek úplně zničila.
Národní parky:
Norsko ale není pouze zemí rybolovu. Svoji rekreační chatu si můžete vybrat nedaleko národních parků jako například Ovre Dividal, kde najdete spoustu jezer nebo močálů. Milovníky přírody zaujme alpínská flóra, rosomáci, vlci, rysi nebo dokonce medvědi. V národním parku Reisa uvidíte kaňon Reisadalen nebo vodopád Mollisfossen.
Fjordy:
Každý si asi s Norskem automaticky spojí slovo fjord. Ale co to vlastně je? Fjord vznikl ledovcovou činností. Je to dlouhý úzký záliv, který vzniká v horských oblastech a ústí do moře nebo oceánu. Jako největší fjord je označován Sognefjord dlouhý 204 kilometrů. Mezi nejznámější patří Geirangerfjord, Nærøyfjord nebo Nordfjord. Oblast v okolí fjordů je skvělé místo ke strávení příjemného prodlouženého víkendu v rekreačních chatách Norsko. Každého okouzlí nikým neponičená příroda a blankytně čistá voda. České turisty zaručeně překvapí velikost a množství hub nacházející se v Norsku. Děti se při procházce lesem nají malinami nebo brusinkami.