Novasol

Zavolejte nám: 222 311 715
Po-Pá 9:00 - 17:30

Destinace Maďarsko

Dovolená v Maďarsku se stala téměř ekvivalentem celoročního ráchání se v termálních koupalištích, které vyhledávají nejen starší generace, ale čím dál více mladých pracujících lidí. Tyto lázeňské areály lze najít v celém Maďarsku – na západě to je půvabné malé městečko Zalakaros s novým lázeňským centrem, kde si za příjemné ceny můžete dopřát masáže, terapie, a kde se vaše ratolesti mohou vyřádit v zážitkových bazéncích. Na východě, v podhůří vrcholků Bükk-Mátra naleznete stejnojmenné lázně s léčivou vodou dosahující teploty až 38°C. V létě můžete využít lázeňského zázemí pro sportovní účely – plážový volejbal, foot tenis, badminton,… je opravdu z čeho vybírat. Do Bükku – Bukových hor se můžete vydat na kole a prozkoumat místní malebné osady. V jedné z nich, Repašské Lhotě, se dodnes hovoří slovensky.
Retrodovolená na Balatonu se opět stává moderní záležitostí. Díky jeho pozvolnému vstupu do vody je Balaton oblíben rodinami s dětmi. Pokud rádi rybaříte nebo ochutnáváte tradiční pokrmy, nesmí vám z hledáčku uniknout balatonský candát. Dovolenou v Maďarsku musíte prožít všemi smysly a nelze přitom zapomenout na chuť. Už za dob komunismu byla maďarská kuchyně díky své chuťové pestrosti věhlasná. Hojně se zde zpracovává zelenina, především rajčata a papriky, které tvoří základ pikantního maďarského guláše. Tekutým zlatem Maďarska je pak místní víno, z něhož nejznámější je sladké tokajské, které se oblíbil už výstřední panovník Francie Ludvík XIV. Pokud rádi koštujete ostřejší alkoholické nápoje, jistě nepohrdnete i místními pálenkami. Ubytování v apartmánech Maďarsko nenabízíme pouze v okolí Balatonu, ale i v okolí dalších jezer, jako je mneší, leč poklidné a turisty méně „obléhané“ jezero Velence.  V blízkosti lázní Hévíz se nachází stejnojmenné termální jezero, jehož teplota neklesne v zimě pod 20°C. Se sousedním Rakouskem sdílí Maďarsko jednu z přírodních rarit Evropy – Neziderské jezero. To je známé nejen jako hnízdo dovolenkářů, ale i vzácné fauny. I zde naleznete příjemné ubytování v rekreačních chatách Maďarsko.
Bezesporu nejvyhledávanější maďarskou destinací je Budapešť. Ubytování v Budapešti je realizováno v komfortních apartmánech, které jsou perfektním výchozím bodem k poznávání této kulturou překypující metropole. Markétin ostrov, Řetězový most přes Dunaj, novogotické sídlo parlamentu, park Vidám, lázně, spousty stylových kavárniček, barů a restaurací s maďarskou kuchyní…výčet všeho, co můžete na dovolené v Budapešti navštívit, by mohl pokračovat do nekonečna!